פורסם על ידי: debatebiu | נובמבר 26, 2008

סיכום דיבייט הראווה לפתיחת השנה

 

 ביום ראשון השבוע אירח מועדון הרטוריקה והדיבייט של בר אילן דיבייט ראווה בו דנו באפשרות החזרת גלעד שליט תמורת שחרור מחבלים עם דם על הידיים. לאירוע הגיעו עשרות סטודנטים ממגוון מחלקות ותארים אשר הביעו עניין בנושא הדיבייט ובפעילות המועדון.

   בדיבייט הראווה השתתפו שני דוברים שנבחרו להתנגד להצעת שחרור מחבלים תמורת גלעד שליט ושני דוברים שנבחרו לייצג את הצד התומך בה.  הדוברים שנבחרו לייצג את העמדה המתנגדת לשחרור מחבלים, שאחד מהם אף צפוי לייצג את אוניברסיטת בר אילן באליפות העולם בדצמבר הקרוב, הציגו טיעונים ורעיונות כגון פגיעה בתחושת הביטחון בציבור הישראלי שעלולה להתרחש בעקבות שחרור מחבלים, החשש מפגיעה במוטיבציה של חיילי צה”ל מכך שממשלתו משחררת מפגעים שעשויים לשוב ולפגוע בחייליו ועוד.

img_0777

בתמונה (משמאל לימין): ליאור הדס, אפרת לוקר, קובי שטיין [נואם], עמית שוחנצקי   

 מאידך, הדוברים שנבחרו לייצג את העמדה התומכת בשחרור מחבלים תמורת השבת החייל שליט פירטו אודות תחושת הביטחון האישי של חיילי צה”ל הנגזרת מהידיעה שהממשלה לא תפקיר אותם וכי הם יוצאים לקרב בגיבוי ובאחריות הממשלה. כמו כן הוצג רעיון כי האפשרות היחידה להשבת גלעד שליט במצב הנוכחי הוא עסקת שבויים, וכי היעדר משא-ומתן מול החמאס למעשה משרת אותו בכך שהופך את ארגון הטרור לפופולארי ומשפר את יחסיו הבינלאומיים. אמנם ממשלת ישראל מעוניינת בכך שהקהילה הבינ”ל תגנה ותבודד את החמאס, אך כל עוד גלעד שליט בשבי מנסים מנהיגי עולם (כגון ממשלת מצרים, נשיא צרפת, שליח הקוורטט ועוד) לגשש ולגשר, וכך משרתים את האינטרס התקשורתי של החמאס. מכאן שהצעד הנבון עבר ישראל יהיה סיום הפרשה באופן המהיר ביותר, ע”י עסקה.

אירוע דיבייט הראווה שהתקיים ביום ראשון נפתח בדברי ברכה של יו"ר אגודת הסטודנטים שציין את חשיבותו של מועדון הדיבייט, ואת רצונה של אגודת הסטודנטים להמשיך ולקדם את פעילותו בקמפוס. לאחר מכן, מאמן המועדון פירט אודות הדיבייט שהוא ספורט אינטלקטואלי המקנה ומחדד מיומנויות כגון אבחנה בין עיקר וטפל, פיתוח חשיבה לוגית, עמידה מול קהל, מינוף אינפורמציה לפיתוח טיעון ועוד.

  pb230010

 בתמונה: שלומי שם-טוב, יו"ר אגודת הסטודנטים 

הסטודנטים שהגיעו לאירוע הקשיבו בעניין, ובתום האירוע נרשמו סטודנטים רבים כחברים חדשים במועדון. למחרת, קיימה אגודת הסטודנטים עצרת ותפילה למען שחרור גלעד שליט.

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: